Şikayetiniz

Adı Soyad  
E-Posta  
Şikayetiniz

Şikayet Prosedürleri

Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız bu sayfadaki bilgileri kullanarak haksızlık yapan kişiyi Şikayet Etme konusunda bilgi alabilirsiniz.

 

Sistemde karşılaştığınız sorunları çözebilmemiz için şikayetlerinizi 3 şekilde dile getirebilirsiniz:

1- Yukardaki Formu doldurarakYukardaki formda Nickiniz e-posta adresiniz yazip şikayet bölümünde şikayettinizi yazarak.2-Yardım salonunda şikayetinizi dile getirme


Yardım salonuna girerek salonda bulunan yoneticilerden birine şikayettinizi bildirebilirsiniz.


3-E-maille şikayetinizi bildirme
Şikayetinizi konuyu özetleyen bir mesaj ve diğer delillerle birlikte 
okeydunyasi@hotmail.com adresine maille gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz şikayetler site denetleyicilerimiz ve site yetkililerimiz tarafından incelenecek, gerekli görülmesi durumunda taraflarla görüşülerek gerekiyorsa işlem yapılacaktır. 

Şikayet yazarken şu noktalara dikkat etmeyi unutmayınız:


1-Şikayetinizin söz konusu olduğu salon numarası


2-Şikayetiniz bir yönetici ile ilgiliyse yöneticinin nicki


3-Kendi nickiniz4-Kısaca olayın özeti5-Kaydettiyseniz oyunda program tarafından kaydedilmiş konuşma metinleri (Program tarafından kaydedilmiş konusma.htm dosyası).


Şikayetlerinizde bu bilgilere yer vermediğinizde şikayetin muhatabını bulmamız ve işlem yapmamız mümkün olmayabilir.


Lütfen şikayet gönderirken aşağıdaki kurallara dikkat ediniz.

 

Bir oyuncu sizinle uygunsuz bir konuşma yaptıysa öncelikle salondaki yöneticiye ş düğmesi ile gönderiniz. Konuşmayı kopyalayıp yöneticinin penceresine yapıştırmayınız. Bu, hem gönderdiğiniz mesajın doğru olduğunu ispatlamaz hem de yönetici tarafından yanlış anlaşılabilir. Oyuncularla ilgili tüm şikayetlerinizi yöneticiye Ş düğmesi ile gönderiniz. Ş düğmesi ekranınızda bulunan son 10 satırı salonda bulunan seçtiğiniz yöneticiye gönderecektir. Yöneticilerimiz, konuşmada yasadışı veya ahlak dışı bir unsur varsa o üyeyi banlayacaktır. Ş düğmesi ile gönderilmemiş şikayetleriniz sistemdeki yöneticiler tarafından dikkate alınmaz. Herhangi bir üye size uygun olmayan bir mesaj yazdığında şikayeti bildirdiğiniz yönetici işlem yapmıyorsa, salondaki diğer yöneticilere bildiriniz. Yine de işlem yapılmazsa konuşmaları kaydedip yukarıdaki mail adresine gönderebilirsiniz.

 

Sizinle uygunsuz konuşan hiç bir üyeye aynı tarzda cevap vermeyiniz. Aksi takdirde her ikiniz de cezalandırılırsınız. Bir üye size küfür etmişse siz de aynı şekilde karşılık vermişseniz siz de banlanırsınız. Bu tür durumlarda üye ile muhatap olmayıp konuşmayı ş düğmesi ile sistemdeki yöneticilere iletiniz.

 

Bir üyenin üye resminde yasadışı veya ahlak dışı resim varsa bunu salon 1 oplarına veya site denetleyicilerine iletebilirsiniz. Bu tür resim bulunduran üyelerin üyelikleri askıya alınır.

 

Bir yönetici sizinle uygun olmayan bir biçimde konuşuyorsa ve salon admini salondaysa ilk olarak admine iletiniz. Aksi takdirde konuşmalarınızı kaydedip yukarıdaki mail adresine gönderebilirsiniz.

 

Bir yönetici size haksızlık yaptıysa ulaşabiliyorsanız önce salon adminine, ulaşamıyorsanız konuşmalarınızı kaydedip yukarıdaki mail adresine gönderebilirsiniz.

 

Yönetim hiyerarşimiz Site Yetkilisi -> Site Koordinatörü -> Site Denetleyicisi -> Admin -> Yönetici şeklindedir. Bir üyeyle yaşadığınız sorunu ileteceğiniz kişi o salondaki yöneticidir, yönetici ile yaşadığınız sorunu ileteceğiniz kişi öncelikle admin, o çözemiyorsa veya ulaşamıyorsanız site denetleyicisidir. Sorunlarınızın en hızlı şekilde çözümü için bu hiyerarşiye riayet ediniz. Yöneticiler veya salonlar arasında çıkacak sorunları çözecek kişi öncelikle adminler, onlar çözemiyorsa koordinatörler ve yetkililerdir.

 

Bu mail adresine gönderilen her şikayet değerlendirilmekte ve yönetimde kusur varsa işlenen kusurun derecesine göre uyarma, seviye cezası verme, yöneticilikten alma, tekrar yönetici olmaması için ban sayısını 3 yapma gibi cezalar verilmektedir.

 

Gönderdiğiniz maillerin işleme alınması bir kaç saati bulabilir. Lütfen sabırlı olunuz. Bu süre içinde ban süresi dolsa bile ban haksız bulunmuşsa sicilinizden temizlenecektir.

 

Nick, Şifre ve Mail Sorunlarında uygulanacak prosedür

 

Nickinizi veya şifrenizi kaybettiyseniz önce şifrenizi mail adresinize isteyiniz. Nick ve şifreniz verdiğiniz mail adresine gönderilir.

 

Site Denetleyicilerimizin yardımcı olabilecekleri konular

 

   Haksız banlamalar veya üyeye yapılmış haksız uygulamalar

 

   Nick, şifre veya mail adresiyle ilgili sorunlarınız

 

Site Yetkililerimizin ve Site Koordinatörlerimizin yardımcı olabilecekleri konular


    Adminler arasında çıkan sorunların çözümü


    Salonla ilgili ayarlar (admin talebi gerekir)