Site Kuralları


Site Kurallarımız ve Üyelik Şartlarımız


- Tüm üye ve ziyaretçilerimiz üyelik sözleşmemizdeki şartları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.
 - OkeyDiyari.com eğlence hizmetlerinden yararlanmak için üyelik zorunludur. Üyeler, üyelik için gerekli bilgileri girmek ve güncel tutmak zorundadırlar. Site içerisinde kullanılan rumuzlar diğer üyeleri rencide etmeyecek, küfür ve hakaret içermeyecek şekilde üyenin kendisi tarafından belirlenir. Aksi rumuz alanların siteye girişleri salon ya da site yöneticileri tarafından engellenecektir.


- Alınan üyelikler sadece kişinin kendisine ait olup, rumuz ve şifre bilgileri üçüncü kişilere verilmemelidir. Üyeliğin başka kişilere kullandırılması yasaktır. Aksini ispatlayıcı kesin delil sunulmadıkça, üyenin rumuz ve şifresi ile yapılan tüm işlemler üyeliğin asıl sahibi tarafından yapılmış sayılır.


- Siteye yüklenen resimlerden, yükleyen üyenin kendisi sorumludur. Resmin başkasına ait olması, sahibinin izni olmadan kullanılması gibi durumlarda OkeyDiyari.com sorumlu olarak tutulamaz.


- OkeyDiyari.com veritabanında toplanan üyelik bilgileri, resimler, ya da diğer bilgileri, OkeyDiyari.com dilediği gibi kullanabilir ya da iş ortaklarına kullandırabilir. Sisteme izinsiz giriş ya da diğer yollarla bu verilerin çalınması durumunda OkeyDiyari.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


- Sitemiz içerisindeki, salonda, üye sayfasında ya da özel mesajlarda, küfür, hakaret, tehdit ya da herhangi bir üye, kişi, kurum ya da kuruluşu rencide edici mesaj, içerik kullanılamaz. Buna uymayan üyelerin siteye girişleri geçici olarak engellenecektir.


- Özel mesajlar dışında, diğer üyelere açık salon, oyun mesajları ya da blog gibi yerlerde, dini ya da siyasi tartışma yapılması yasaktır.

- Başka sitelere oyuncu daveti bulunan üyelerin üyelikleri iptal edilecektir.

- Sitemiz hizmetlerini kullanmak için seçilecek olan rumuzlar siyasi fikirler konusunda olumlu veya olumsuz fikirler belirtemez. Bu gibi rumuzlar operatörler tarafından uyarıldığında değiştirilmek durumundadır. Aksi taktirde üyelik geçiçi veya kalıcı olarak durdurulabilir.


- Çeşitli hile, anlaşmalı oyun ya da usulsüz yollarla haksız şekilde puan toplayan üyelerin puanları, herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın silinecektir.


- OkeyDiyari.com yönetimi tarafından atanan yöneticiler, site kurallarına aykırı davranış sergileyen üyeleri salondan atma, yasaklama, site hizmetlerinden geçici ya da kalıcı şekilde yararlanmasını engelleme hakkına sahiptirler.


- Oyun masalarında, masa yöneticisi, oyun ayarlarında değişiklik yapma, oyunu yenilemek için ya da oyuncu atmak için oylama başlatma yetkisine sahiptir. Yine masada sorun çıkaran seyircilerin masadan atılması, masa sohbetlerinin kapatılması ya da açılması masa yöneticisinin yetkisi dahilindedir. Sahip olduğu bu hakları masa yöneticisi kötüye kullanamaz.


- Oyuncular, oynadıkları oyunları yarım bırakma hakkına sahiptirler. Oyunu yarım bırakan oyuncu, bıraktığı her yarım oyun için belirli bir süre oyun yasağı alır.


- Oyun yenileme ve oyundan oyuncu atma oylanarak yapılır. Her iki işlem için de oy birliği gerekir. Oyunun herhangi bir nedenle durması durumunda, oynayan oyuncuların masadan atılmasına izin verilmez. Masadan atılmak istenen / isteyen oyuncu, tekrar oyun başladığında oylama ile atılabilir.


- Oyunlardaki süre, oyuncuların oyunu bloke etmesini engellemek için tasarlanmış bir özelliktir. Bu nedenle, üyeler kendilerine verilen süreyi oyunu yavaşlatmak için, sürekli sonuna kadar kullanamazlar. Bu şekilde oyun oynayan üyeler geçici süre yasaklanırlar.


- OkeyDiyari.com üzerinde üyeler ücretli oyun oynayamazlar. Üyeler tarafından düzenlenen turnuvalara katılım ücretli olamaz.


- Site kurallarını ihlal ettiği düşünülen üyeler, site ya da salon yöneticilerine şikayet edilmek zorundadır. Hiçbir üye, kural ihlali yapan başka bir üyeyi kendi imkanları ile cezalandırma yoluna gidemez. Bu şekilde davranan üyeler, haklı olsalar dahi, haksız duruma düşebilir ve cezalandırılabilirler.


- Teknik ya da diğer problemler nedeni ile üyenin oynadığı oyunların yarım kalmasından, oyundan düşmesinden ve bu nedenlerle kazanılan / kaybedilen puanların kayıtlara eksik geçmesinden OkeyDiyari.com sorumlu tutulamaz. Üye, kayıtların düzeltilmesi ile ilgili herhangi bir hak talep edemez.


- Özellik satın almış üyelerin, site kurallarına uymaması durumunda, sahip oldukları ek özellikler geçici ya da kalıcı olarak iptal edilebilir, siteye girişleri yasaklanabilir. Bu durumda, üyeye herhangi bir para iadesi yapılmayacağı gibi üye de OkeyDiyari.com'dan herhangi bir hak talep edemez.


- Özellikli üyelikler de dahil olmak üzere, üye ile OkeyDiyari.com arasında herhangi bir konuda ihtilaf oluşması durumunda, üyenin ihtilafın çözümü için kesin bir kanıt sunamaması durumunda OkeyDiyari.com kayıtları esas alınır.


- OkeyDiyari.com'un üyelerine ücretli olarak sunduğu ürünler hizmet kapsamındadır ve iadesi yapılmamaktadır.


- Site kurallarına aykırı davranmayı alışkanlık haline getiren üyelerin siteye girişleri herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın uzun süreli yasaklanabilir, üyelikleri iptal edilebilir, hatta gerek görülmesi durumunda giriş yaptıkları bilgisayarların OkeyDiyari.com servislerine girişleri geçici ya da kalıcı olarak durdurulabilir.


- OkeyDiyari.com üzerinde, salonlarda, masalarda ve özel konuşmalarda ShortKeys benzeri programlar kullanılarak flood (aynı yazının tekrar tekrar yazılması) yapılması yasaktır. Bu işlemi yapan üyelerin üyelikleri geçici ya da kalıcı olarak durdurulabilir.


- Çeşitli yöntemlerle, diğer üyelerin rumuz ve şifre bilgilerini çalmaya çalışmak ya da çalmak yasaktır. Çalmaya çalışan üyelerin tüm üyelikleri durdurulacağı gibi, haklarında yasal yollara da başvurulacaktır.


- Sunuculara DoS attack yapmak, sunuculara izinsiz erişim yapmaya çalışmak ya da diğer yöntemlerle saldırmak yasaktır. Yapılan tüm girişimler ve IP adresleri kayıt altına alınmaktadır. Bu kişiler hakkında, oluşturdukları maddi zararın tazmini ve işledikleri suçtan dolayı cezalandırılmaları için yasal yollara başvurulacaktır.


- OkeyDiyari.com, dilediği zaman, oyun oynama kurallarında, puan sisteminde, ceza sisteminde, abonelik sisteminde ve üye özellik (gold üyelik gibi) ücretlerinde değişiklik yapabilir. Tüm üyelerin puanlarını silerek, mevcut puan dönemini bitirip, yeni bir puan dönemi başlatabilir.


- OkeyDiyari.com, üyelik şartlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 Bu Sayfa toplam 8943 defa gösterilmiştir.